2021

NNatjecanjeKLUZRMjes/DržODDOZemDiscPLJedriličar/ka/posadaKlubS
MRKup ItalijeFoilSENTorbole, ITA12.07.17.07.158Daska2Palma ČargoLabudŽ
SPSvjetsko prvenstvo470JUNSan Remo, ITA11.07.18.07.96Dvojac6Buba Pulek/Lorens LokasUskokM/Ž
SPSvjetsko prvenstvo49erJUNGdynia, Poland05.07.11.07.4318Skif43Marko Smolić/Juraj RadačićVal ŠibenikM
SPSvjetsko prvenstvo420U19San Remo, ITA02.07.10.07.2611Dvojac24Mija Močinić/Marta MavarUljanik/UskokŽ
SPSvjetsko prvenstvo420U19San Remo, ITA02.07.10.07.2611Dvojac21Ema Samaržija/Plevko Uroda Sv. Nikola Ž
SPSvjetsko prvenstvo420U19San Remo, ITA02.07.10.07.2611Dvojac18Noela Petešić/Maris BašićUskokŽ
SPSvjetsko prvenstvo420JUNSan Remo, ITA02.07.10.07.5318Dvojac50Mija Močinić/Marta MavarUljanik/UskokŽ
SPSvjetsko prvenstvo420JUNSan Remo, ITA02.07.10.07.5318Dvojac46Ema Samaržija/Plevko Uroda Sv. Nikola Ž
SPSvjetsko prvenstvo420JUNSan Remo, ITA02.07.10.07.5318Dvojac30Noela Petešić/Maris BašićUskokŽ
SPSvjetsko prvenstvo420JUNSan Remo, ITA02.07.10.07.9018Dvojac78Edo Fike/Leon ScheidlGalebM/Ž
SPSvjetsko prvenstvo420U17San Remo, ITA02.07.10.07.6712Dvojac55Toni Bilen/Val MatuljaIstraM/Ž
SPSvjetsko prvenstvoOPTKADRiva del Garda, ITA30.06.10.07.25957Samac80Roko Čepić ZokićLabudM/Ž
SPSvjetsko prvenstvoOPTKADRiva del Garda, ITA30.06.10.07.25957Samac60Bepo DuplančićZentaM/Ž
SPSvjetsko prvenstvoOPTKADRiva del Garda, ITA30.06.10.07.25957Samac53Edi JurmanUljanikM/Ž
SPSvjetsko prvenstvoOPTKADRiva del Garda, ITA30.06.10.07.25957Samac48Marin LjubičićLabudM/Ž
SPSvjetsko prvenstvoOPTKADRiva del Garda, ITA30.06.10.07.25957Samac43Josip TafraLabudM/Ž
EPEuropsko prvenstvo U19ILCA 6U17Kaštela, CRO26.06.03.07.8626Samac78Jere BakotićSplitM
EPEuropsko prvenstvo U19ILCA 6JUNKaštela, CRO26.06.03.07.21734Samac202Jere BakotićSplitM
EPEuropsko prvenstvo U19ILCA 6JUNKaštela, CRO26.06.03.07.21734Samac198Hrvoje MršićGalebM
EPEuropsko prvenstvo U19ILCA 6JUNKaštela, CRO26.06.03.07.21734Samac193Karlo Modrić SplitM
EPEuropsko prvenstvo U19ILCA 6U17Kaštela, CRO26.06.03.07.8626Samac67Luka HagenauerZagrebM
EPEuropsko prvenstvo U19ILCA 6JUNKaštela, CRO26.06.03.07.21734Samac181Luka HagenauerZagrebM
EPEuropsko prvenstvo U19ILCA 6U17Kaštela, CRO26.06.03.07.8626Samac59Roko SchmidtVegaM
EPEuropsko prvenstvo U19ILCA 6JUNKaštela, CRO26.06.03.07.21734Samac164Roko SchmidtVegaM
EPEuropsko prvenstvo U19ILCA 6U17Kaštela, CRO26.06.03.07.8626Samac45Luka FatovićZagrebM
EPEuropsko prvenstvo U19ILCA 6JUNKaštela, CRO26.06.03.07.21734Samac131Luka FatovićZagrebM
EPEuropsko prvenstvo U19ILCA 6JUNKaštela, CRO26.06.03.07.21734Samac104Antonio MarendićMornarM
EPEuropsko prvenstvo U19ILCA 6U17Kaštela, CRO26.06.03.07.21734Samac21Lovre BakotićSplitM
EPEuropsko prvenstvo U19ILCA 6JUNKaštela, CRO26.06.03.07.21734Samac60Lovre BakotićSplitM
EPEuropsko prvenstvo U19ILCA 6JUNKaštela, CRO26.06.03.07.21734Samac8Antun TomaševićLabudM
EPEuropsko prvenstvo U19ILCA 6U17Kaštela, CRO26.06.03.07.1711Samac16Aurora PalkoSplitŽ
EPEuropsko prvenstvo U19ILCA 6JUNKaštela, CRO26.06.03.07.7228Samac69Aurora PalkoSplitŽ
EPEuropsko prvenstvo U19ILCA 6JUNKaštela, CRO26.06.03.07.7228Samac66Ana VitasovićVegaŽ
EPEuropsko prvenstvo U19ILCA 6JUNKaštela, CRO26.06.03.07.1711Samac14Nora GotovacSplitŽ
EPEuropsko prvenstvo U19ILCA 6JUNKaštela, CRO26.06.03.07.7228Samac63Nora GotovacSplitŽ
EPEuropsko prvenstvo U19ILCA 6JUNKaštela, CRO26.06.03.07.7228Samac58Dora GomerčićS.N.K. FSBŽ
EPEuropsko prvenstvo U19ILCA 6JUNKaštela, CRO26.06.03.07.7228Samac57Paola ČelićVegaŽ
EPEuropsko prvenstvo U19ILCA 6JUNKaštela, CRO26.06.03.07.7228Samac53Kalista DelićLabudŽ
EPEuropsko prvenstvo U19ILCA 6JUNKaštela, CRO26.06.03.07.7228Samac49Carla De CarinaJD ValŽ
EPEuropsko prvenstvo U19ILCA 6JUNKaštela, CRO26.06.03.07.1711Samac8Iva RokvićUljanikŽ
EPEuropsko prvenstvo U19ILCA 6JUNKaštela, CRO26.06.03.07.7228Samac39Iva RokvićUljanikŽ
EPEuropsko prvenstvo U19ILCA 6JUNKaštela, CRO26.06.03.07.1711Samac7Lea Rakovac VegaŽ
EPEuropsko prvenstvo U19ILCA 6JUNKaštela, CRO26.06.03.07.7228Samac37Lea Rakovac VegaŽ
EPEuropsko prvenstvo U19ILCA 6JUNKaštela, CRO26.06.03.07.1711Samac1Tea PetehUljanikŽ
EPEuropsko prvenstvo U19ILCA 6JUNKaštela, CRO26.06.03.07.7228Samac8Tea PetehUljanikŽ
EPEuropsko prvenstvo U19ILCA 6JUNKaštela, CRO26.06.03.07.7228Samac5Petra MastelićLabudŽ
SK PWA World CupSlalomSENTiberias, ISR21.06.25.06.3713Daska6Enrico MarottiVoloskoM
EPEuropsko prvenstvoOPTKADCadiz,ESP20.06.27.06.15537Samac109Vito FiliVegaM
EPEuropsko prvenstvoOPTKADCadiz,ESP20.06.27.06.15537Samac93Šime Bosna RuskovićSplitM
EPEuropsko prvenstvoOPTKADCadiz,ESP20.06.27.06.15537Samac84Luka DokozaUskokM
EPEuropsko prvenstvoOPTKADCadiz,ESP20.06.27.06.15537Samac25Toma SmirčićSplitM
EPEuropsko prvenstvoOPTKADCadiz,ESP20.06.27.06.15537Samac9Tristan TolVegaM
EPEuropsko prvenstvoOPTKADCadiz,ESP20.06.27.06.11635Samac65Marta LolićSplitŽ
EPEuropsko prvenstvoOPTKADCadiz,ESP20.06.27.06.11635Samac30Mara SamaržijaSv. Nikola Ž
EPEuropsko prvenstvoOPTKADCadiz,ESP20.06.27.06.11635Samac17Nina MarušićZvirŽ
EPEuropsko prvenstvoOPTKADCadiz,ESP20.06.27.06.11635Samac14Ema GrabarUljanikŽ
SPSvjetsko prvenstvoSlalomJUNTorbole, ITA20.06.23.06.316Daska31Val MatuljaIstraM
SPSvjetsko prvenstvoSlalomJUNTorbole, ITA20.06.23.06.316Daska21Mistral MatuljaIstraM
EPEuropsko prvenstvoILCA 7U21Tivat, MNE09.06.16.06.8126Samac65Antonio MarendićMornarM
EPEuropsko prvenstvoILCA 7U21Tivat, MNE09.06.16.06.8126Samac61Antun TomaševićLabudM
EPEuropsko prvenstvoILCA 7U21Tivat, MNE09.06.16.06.8126Samac37Božidar GolubićMornarM
EPEuropsko prvenstvoILCA 7U21Tivat, MNE09.06.16.06.8126Samac6Bruno Gašpić MornarM
EPEuropsko prvenstvoILCA 7U21Tivat, MNE09.06.16.06.7723Samac63Antonio MarendićMornarM
EPEuropsko prvenstvoILCA 7U21Tivat, MNE09.06.16.06.7723Samac59Antun TomaševićLabudM
EPEuropsko prvenstvoILCA 7U21Tivat, MNE09.06.16.06.7723Samac37Božidar GolubićMornarM
EPEuropsko prvenstvoILCA 7U21Tivat, MNE09.06.16.06.7723Samac6Bruno Gašpić MornarM
EPEuropsko prvenstvoILCA 7U19Tivat, MNE09.06.16.06.2915Samac21Antonio MarendićMornarM
EPEuropsko prvenstvoILCA 7U19Tivat, MNE09.06.16.06.2915Samac19Antun TomaševićLabudM
EPEuropsko prvenstvoILCA 6U21Tivat, MNE09.06.16.06.4720Samac43Carla De CarinaJD ValŽ
EPEuropsko prvenstvoILCA 6U21Tivat, MNE09.06.16.06.4318Samac40Carla De CarinaJD ValŽ
EPEuropsko prvenstvoILCA 6U21Tivat, MNE09.06.16.06.4318Samac23Ursula BalasJD ValŽ
MRPrvenstvo Crne Gore ILCA 4 JUNTivat, MNE04.06.06.06.172Samac9Aurora PalkoSplitM/Ž
MRPrvenstvo Crne Gore ILCA 4 JUNTivat, MNE04.06.06.06.172Samac8Nora GotovacSplitM/Ž
MRPrvenstvo Crne Gore ILCA 4 JUNTivat, MNE04.06.06.06.172Samac4Karlo Modrić SplitM/Ž
MRPrvenstvo Crne Gore ILCA 4 JUNTivat, MNE04.06.06.06.172Samac1Jere BakotićSplitM/Ž
MRPrvenstvo Crne Gore ILCA 7JUNTivat, MNE04.06.06.06.137Samac11Antonio MarendićMornarM
MRPrvenstvo Crne Gore ILCA 7JUNTivat, MNE04.06.06.06.137Samac7Božidar GolubićMornarM
MRPrvenstvo Crne Gore ILCA 7 JUNTivat, MNE04.06.06.06.137Samac4Stipe GašpićLabudM
MRPrvenstvo Crne Gore ILCA 7JUNTivat, MNE04.06.06.06.137Samac5Bruno Gašpić MornarM
MRPrvenstvo Crne Gore ILCA 7 JUNTivat, MNE04.06.06.06.137Samac1Dominik PerkovićLabudM
MRSurf active BolFoilSENBol, CRO03.06.06.06.143Daska14Saša SvalinaPeliška j.M/Ž
MRSurf active BolFoilSENBol, CRO03.06.06.06.143Daska11Bojan ŠainVoloskoM/Ž
MRSurf active BolFoilSENBol, CRO03.06.06.06.143Daska10Ognjen Blažević BurinM/Ž
MRSurf active BolFoilSENBol, CRO03.06.06.06.143Daska9Ivica Podrug PodstranaM/Ž
MRSurf active BolFoilSENBol, CRO03.06.06.06.143Daska8Maroje ŠoroLabudM/Ž
MRSurf active BolFoilSENBol, CRO03.06.06.06.143Daska7Matko JovanovićKJD ZagrebM/Ž
MRSurf active BolFoilSENBol, CRO03.06.06.06.143Daska6Ian AnićLabudM/Ž
MRSurf active BolFoilSENBol, CRO03.06.06.06.143Daska4Igor LegacVoloskoM/Ž
MRSurf active BolFoilSENBol, CRO03.06.06.06.143Daska2Palma ČargoLabudM/Ž
MRSurf active BolFoilSENBol, CRO03.06.06.06.143Daska1Marin SiriščevićLabudM/Ž
SKAllianz RegattaILCA 6SENMedemblik, NED02.06.06.06.5832Samac17Elena VorobevaSplitŽ
SKAllianz RegattaILCA 7SENMedemblik, NED02.06.06.06.6130Samac20Tonči StipanovićMornarM
SKAllianz RegattaILCA 7SENMedemblik, NED02.06.06.06.6130Samac3Filip JurišićMornarM
EKEuropa CupILCA 4 JUNKoper, SLO28.05.30.05.94Samac6Nora GotovacSplitŽ
EKEuropa CupILCA 4 JUNKoper, SLO28.05.30.05.94Samac5Aurora PalkoSplitŽ
EKEuropa CupILCA 4 JUNKoper, SLO28.05.30.05.277Samac20Luka LorencinUljanikM
EKEuropa CupILCA 4 JUNKoper, SLO28.05.30.05.277Samac16Jere BakotićSplitM
EKEuropa CupILCA 4 JUNKoper, SLO28.05.30.05.277Samac15Karlo Modrić SplitM
EKEuropa CupILCA 6 JUNKoper, SLO28.05.30.05.177Samac10Petra MastelićLabudŽ
EKEuropa CupILCA 6 JUNKoper, SLO28.05.30.05.177Samac8Tea PetehUljanikŽ
EKEuropa CupILCA 6 JUNKoper, SLO28.05.30.05.177Samac7Iva RokvićUljanikŽ
EKEuropa CupILCA 6 JUNKoper, SLO28.05.30.05.177Samac5Nađa TomaševićLabudŽ
EKEuropa CupILCA 6 JUNKoper, SLO28.05.30.05.177Samac1Ursula BalasJD ValŽ
EKEuropa CupILCA 7 JUNKoper, SLO28.05.30.05.137Samac1Dominik PerkovićLabudM
EPEuropsko prvenstvoSTARSENSplit, CRO24.05.29.05.3414Keel20Lovre Perhat/Mladen PerhatMornarM
EPEuropsko prvenstvoSTARSENSplit, CRO24.05.29.05.3414Keel26Marko Marinović/Nikola AkrapSplitM
EPEuropsko prvenstvoSTARSENSplit, CRO24.05.29.05.3414Keel23Toma Višić/Mario LulićMornarM
EPEuropsko prvenstvoSTARSENSplit, CRO24.05.29.05.3414Keel7Marin Mišura/Tonko BaračSplit/LabudM
EPEuropsko prvenstvoSTARSENSplit, CRO24.05.29.05.3414Keel6Tonči Stipanović/Tudor BilićMornarM
EPEuropsko prvenstvoSTARSENSplit, CRO24.05.29.05.3414Keel5Mate Arapov/Ante ŠitićMornarM
MRCoach Regatta - Round 2ILCA 7SENVilamoura,POR24.05.28.05.5033Samac10Filip JurišićMornarM
MRCoach Regatta - Round 2ILCA 6SENVilamoura,POR24.05.28.05.1714Samac12Elena VorobevaSplitM/Ž
MRCoach Regatta - Round 2ILCA 6SENVilamoura,POR24.05.28.05.1714Samac15Lovre BakotićSplitM/Ž
MR17th District ChampionshipSTARSENSplit, CRO21.05. 23.05.2111Keel20Robin Han/Mate ŽajaJadro/TrogirM
MR17th District ChampionshipSTARSENSplit, CRO21.05. 23.05.2111Keel17Marko DM Vitturi/Josip OlujićMornar/LabudM
MR17th District ChampionshipSTARSENSplit, CRO21.05. 23.05.2111Keel16Marko Marinović/Nikola AkrapSplitM
MR17th District ChampionshipSTARSENSplit, CRO21.05. 23.05.2111Keel11Toma Višić/Mario LulićMornarM
MR17th District ChampionshipSTARSENSplit, CRO21.05. 23.05.2111Keel5Marin Mišura/Tonko BaračSplit/LabudM
MR17th District ChampionshipSTARSENSplit, CRO21.05. 23.05.2111Keel3Mate Arapov/Ante ŠitićMornarM
MR17th District ChampionshipSTARSENSplit, CRO21.05. 23.05.2111Keel1Tonči Stipanović/Tudor BilićMornarM
MROSTM Spring CupILCA 7JUNNeusiedl, AUT20.05.24.05.448Samac3Božidar GolubićMornarM
MROSTM Spring CupILCA 7JUNNeusiedl, AUT20.05.24.05.448Samac2Alec CvinarOrsanM
MROSTM Spring CupILCA 7JUNNeusiedl, AUT20.05.24.05.448Samac1Bruno Gašpić MornarM
MRIQ Foil International games FoilSENGarda, ITA17.5.22.5.3815Daska18Palma ČargoLabudŽ
MRFormula Kite Spain SeriesKiteSENCastello, ESP14.05.16.05.7416KF3Martin DolencKarkadurM/Ž
MRCoach Regatta - Round 1ILCA 6SENVilamoura,POR10.05.14.05.3422Samac10Elena VorobevaSplitM/Ž
MRCoach Regatta - Round 1ILCA 6SENVilamoura,POR10.05.14.05.3422Samac30Lovre BakotićSplitM/Ž
MRCoach Regatta - Round 1ILCA 7SENVilamoura,POR10.05.14.05.3320Samac32Alec CvinarOrsanM
MRCoach Regatta - Round 1ILCA 7SENVilamoura,POR10.05.14.05.3320Samac3Tonči StipanovićMornarM
MRCoach Regatta - Round 1ILCA 7SENVilamoura,POR10.05.14.05.3320Samac12Filip JurišićMornarM
SPFinn Gold CupFINSENPorto, POR5.5.12.5.5230Samac15Milan VujasinovićVal ŠibenikM
SPFinn Gold CupFINSENPorto, POR5.5.12.5.5230Samac5Nenad BugarinLabudM
SPFinn Gold CupFINSENPorto, POR5.5.12.5.5230Samac25Josip OlujićLabudM
MRFormula Kite Spain SeriesKiteSENValencia, ESP7.5.9.5.7518KF2Martin DolencKarkadurM/Ž
MRIQ Foil International games FoilSENSplit, CRO4.5.9.5.85Daska2Luka MratovićLabudM
MRIQ Foil International games FoilSENSplit, CRO4.5.9.5.33Daska1Palma ČargoLabudŽ
MRVilamoura International RegattaILCA 7SENVilamoura,POR17.4.24.4.13940Samac5Tonči StipanovićMornarM
MRVilamoura International RegattaILCA 7SENVilamoura,POR17.4.24.4.13940Samac8Filip JurišićMornarM
MRVilamoura International RegattaILCA 6SENVilamoura,POR17.4.24.4.8936Samac59Sandra LulićMornarŽ
MRVilamoura International RegattaILCA 6SENVilamoura,POR17.4.24.4.8936Samac58Elena VorobevaSplitŽ
EPEuropsko prvenstvoFINSENVilamoura,POR10.4.16.4.4930Samac14Milan VujasinovićVal ŠibenikM
EPEuropsko prvenstvoFINSENVilamoura,POR10.4.16.4.4930Samac13Josip OlujićLabudM
EPEuropsko prvenstvoFINSENVilamoura,POR10.4.16.4.4930Samac17Nenad BugarinLabudM
MRCampionato Italiano KitefoilKiteSENVada, ITA10.4.11.4.316KF5Martin DolencKarkadurM/Ž
MRLanzarote International regatta49erFXSENLanzarote,ESP19.3.26.3.4625Skif10Enia Ninčević / Mihaela Zjena De Micheli VitturiUskokŽ
MRLanzarote International regatta49erSENLanzarote,ESP19.3.26.3.4419Skif8Šime Fantela / Mihovil FantelaSv. KrševanM
MRLanzarote International regattaNacraSENLanzarote,ESP19.3.26.3.2114Kat12Igor Marenić/Marija Andela de Micheli VitturiSv. KrševanM/Ž
MR3rd Portugal Gp - Round 2ILCA 6SENVilamoura,POR28.2.19.3.175Samac11Lovre BakotićSplitM
MR3rd Portugal Gp - Round 2ILCA 6SENVilamoura,POR28.2.19.3.297Samac20Lovre BakotićSplitM/Ž
MR3rd Portugal Gp - Round 2ILCA 6SENVilamoura,POR28.2.19.3.125Samac2Elena VorobevaSplitŽ
MR3rd Portugal Gp - Round 2ILCA 6SENVilamoura,POR28.2.19.3.297Samac4Elena VorobevaSplitM/Ž
MRXVI Anadalusian Olympic weekFINSENCadiz,ESP25.2.01.3.1610Samac1Nenad BugarinLabudM
MRXVI Anadalusian Olympic weekFINSENCadiz,ESP25.2.01.3.1610Samac3Milan VujasinovićVal ŠibenikM
MRLanzarote olympic winter regatta49erSENLanzarote,ESP16.1.28.1.97Skif1Šime Fantela / Mihovil FantelaSv. KrševanM
MRLanzarote olympic winter regattaFINSENLanzarote,ESP16.1.28.1.2317Samac9Josip OlujićLabudM
MRLanzarote olympic winter regattaFINSENLanzarote,ESP16.1.28.1.2317Samac4Nenad BugarinLabudM
MRLanzarote olympic winter regattaILCA 6SENLanzarote,ESP16.1.28.1.3921Samac21Sandra LulićMornarŽ