Regate

Na startnoj listi Europskog prvenstva za klasu 420 tri su hrvatske posade: Petra Lukačić/Maris Bašić, Antonia Kuštera/Darija Perić u kategoriji U17 i u kategoriji Open Matija Pintarić/Mikael Marvin. Jedri se od 25. do 30. srpnja ispred Atene. Stranice organizatora.

Na Svjetskom prvenstvu u Tajlandu članovi kadetske reprezentacije Optimista postigli su slijedeće rezultate: 57. Emanuel Skočibušić, 108. Mario Buba Pulek, 132. Roko Stipanović, 188. Edo Fike i 212. Tin Fike. Svjetski prvak je Marco Gradoni iz Italije. Na ekipnom djelu prvenstva, nakon što su uvjerljivo pobijedili Poljsku i izgubili od Njemačke i Bermuda, nisu se plasirali u drugi dan ekipnog natjecanja. Ekipni svjetski prvaci su SAD koji su u finalu pobijedili Kinu. Stranice SP.

Martin Dolenc osvojio je prvo mjesto u Gizzeriji na IKA TT:R Europskom prvenstvu u kategoriji open ispred Britanca Ollya Bridgea i Nijemca Floriana Grubea. IKA TTR disciplina je odabrana za Olimpijske igre mladih u Buenos Airesu iduće godine. Stranice organizatora.

ILCA - međunarodna klasa Laser, u srpnju organizira tri prvenstva na kojima nastupaju jedriličari iz Hrvatske:

Laser Radial Youth European Championship 6-13 07 2017, Gdynia, Poland
U Poljskoj su nastupile Karla Šavar i Ivona Ercegovac i zauzele 35. i 52. mjesto između 65 jedriličarki. Bruno Gašpić je 107. od 180 jedriličara.

U Belgiji u klasi Laser 4.7 nastupiti će Jana Jelčić i Sara Muješić. Na startu je 115 djevojčica iz 30 zemalja. U konkurenciji dječaka su Krešimir Buneta, Božidar Golubić, Niko Kaštelan, Ratko Knez, Dani Muhar i Marko Vuksanović, Na startnoj listi je 235 jedriličara iz 44 zemlje.

Nakon što Laseri 4.7 završe regatu, na istom mjestu započinje SP za LRD i LAS do 21. Nastupaju Sandra Lulić u konkurenciji 66 djevojaka iz 27 zemalja u Laser Radialu i Alec Cvinar u Laser Standardu između 126 natjecatelja iz 41 zemlje.

U Gizzeriji na ristu talijanske čizme, do kraja tjedna jedri se IKA TTR Europsko prvenstvo. IKA TTR je disciplina odabrana za Olimpijske igre mladih u Buenos Airesu iduće godine. U Italiji nastupa Martin Dolenc koji nakon dva jedrenja zauzima prvo mjesto. Jedri se do nedjelje. Stranice organizatora.

Edo Fike, Tin Fike, Mario Buba Pulek, Emanuel Skočibušić i Roko Stipanović nastupiti će od 13. do 20. srpnja na Svjetskom prvenstvu klase Optimist. Prvenstvo se održava u Pattayi -Tajland. U pratnji su Tina Mihelić i Marko Zuban. Prijavljeno je 280 mladih jedriličara iz 62 zemlje. Osim u flotnom jedrenju odmjeriti će znanja i vještine i u timskom jedrenju dana 16. i 17. srpnja. SP stranice.